Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Atron

Demirdöküm Atron

Demirdöküm Atron Kombi

Demirdöküm Atron kombi lerimiz hermetik model kombidir. Kombilerde oluşabilecek arızalar bulunmaktadır. bu sayfamızda Demirdöküm Atron kombilerimizin verebileceği arızaları ve çözümlerini açıklıyoruz. Kullanıcı olarak siz değerli müşterilerimizin yapabileceği basit işlemlerle arızaları servis çağırmadan çözebilirsiniz. örneğin; Cihazı resetleme veya kapatıp açma gibi vanaların açık mı kapalımı olduğunu kontrol etme gibi basit yöntemler bulunmaktadır.

Demirdöküm Atron reset 

Tabi birde resetleme ile veya açma kapama ile çözülmeyen parça değişimi, tamiri veya bakımı gereken durumlar var bu gibi durumlarda ise cihaza müdahale etmemenizi şiddetle tavsiye ederiz müdahale etmeniz durumunda kombide başka arızalar veya daha ağır, istenmeyen ve kötü sonuçlar oluşabilir. Yetki belgeli Servisimiz bu konuda uzman ekiplerimizle hizmetinizdedir. doğru teşhis, doğru müdahale ve değişen parça ve işçilikte 1yıl garantili tamir ve bakım hizmeti sunmaktadır.

Demirdöküm Atron F10 ve su basma

 

 

Demirdöküm Atron F01 Arıza Kodu

Aşırı ısınma arızası.

 • Çözümü Kalisto  kombide aşırı ısınma emniyet termostatı devreye girmiştir Yani kombide aşırı ısınma olmuş ve termostat devreye girerek kombiyi durdurmuştur. Bu durumda öncelikle cihaza reset yapmalısınız. Resetle düzelmiyorsa kombinin elektirik bağlantısını kesin şalter var ise şalteri kapatın fişli ise fişi çekin 15 – 20 dakika bekleyin tekrar açın
 • Düzelmiyorsa reset işlemini tekrar yapın. Kombi kışlık konumda bu arızayı yapıyor ise Peteklerin vanalarını kontrol edin (peteklerin vanaları sola açılır sağa kapanır) Kapalı olan kalorifer petek vanalarını açın.
 • Sorun devam ediyor ise Kombinin
 • Kalorifer tesisatı dönüş filtresi Tıkalı olabilir
 • Devirdaim pompası sıkışmış yada bozulmuş olabilirÜç yollu vana gurubunda yön değiştirme sorun olabilir veya arızalı olabilir
 • Bu gibi durumlarda Kullanıcının yapabileceği çok birşey yoktur. Servisimizden destek isteyin.!

Demirdöküm Atron F02 Arıza Kodu

Kullanım suyu sensörü Arızası

 • Çözümü Demirdöküm Kalisto kombide oluşan bu arıza, sıcak su – kullanım suyu sensöründe (NTC) sorun olduğunu bildirir. Sensör kombiden çıkan suyun sıcaklığını ölçemediği için sıcak su vermez ve bu arızayı gösterir. Sensör arızalı olabilir veya sensör kablolarında problem olabilir.Ana kartta problem olabilir. Net teşhis ve arıza Tespiti için. Servisimizden Destek isteyiniz.

Demirdöküm Atron F03 Arıza Kodu

Tesisat -Kalorifer suyu sensörü Arızası 

 • Çözümü Bu arıza kodu kalorifer suyu sensöründe sorun olduğunu Bildirir. bu arıza durumunda kaloriferlerin çalışması durur ve kaloriferler istenen sıcaklıkta ısıtmaz. Kalorifer sensörü ntc de sorun olabilir, ntc kablolarındaki kopukluk ve kısa devre olabilir, borularında nemlenme, paslanma olabilir. Net teşhis ve müdahale için Servisimizden Destek isteyiniz.

Demirdöküm Atron F04 Arıza Kodu

 İyonizasyon – Ateşleme Arızası

 • Çözüm Demirdöküm Kalisto kombilerde sık karşılaştığımız arızalardan biridir. Ateşleme sistemi Arızası veya Gaz yokluğu sorunu olarak da adlandırılabilir. Kombi 3 sefer ateşlemeyi denemiş ve yanma olmamıştır. Bu arıza kodu ile karşılaştığınız zaman öncelikle
 • Dairenizde gaz olup olmadığından emin olun
 • Gaz vanalarını kontrol edin
 • Ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Ocak da yanmıyorsa doğalgaz saatinizin vanasına bakın Gaz dağıtım şirketi mühürlemiş olabilir veya birisi kapatmış olabilir.
 • Dairenizde gaz yoksa doğalgaz dağıtım şirketinden yardım alın.
 • Dairenizde doğalgaz var ise kombinizi resetleyin. En fazla 3 resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyorsa Servisimizden Destek Alın.!

Demirdöküm Atron F05 Arıza Kodu

Atık gaz sensör Arızası

 • Çözümü Demirdöküm Kalisto bacalı kombilerde F5 Arızasının sebebi:
 • Bacanın tıkalı olması, çekmemesi
 • Baca sensöründe arıza olması durumunda bu arızayı verir.

Demirdöküm Atron hermetik kombilerde F5 Arızasının sebebi Atık gaz sisteminde arıza olduğunu bildirir 

 • Kombinin bacası yerinden çıkmış olabilir. yada
 • Kombinin içindeki  prosestat , fan motoru veya kart sisteminde arıza olabilir. Bu durumda kullanıcı olarak Tespit yapmanız zor olacağından Doğru tespit ve müdahale için Servisimizden Destek alınız…

Demirdöküm Atron F06 Arıza Kodu

Kalorifer suyu sensör Arızası

 • Çözümü Bu arıza kodu kalorifer suyu sensöründe sorun olduğunu Bildirir. bu arıza durumunda kaloriferlerin çalışması durur ve kaloriferler istenen sıcaklıkta ısıtmaz. Kalorifer sensörü ntc de sorun olabilir, ntc kablolarındaki kopukluk ve kısa devre olabilir, borularında nemlenme, paslanma olabilir. Net teşhis ve müdahale için Servisimizden Destek isteyiniz.

Demirdöküm Atron F07 Arıza Kodu

Gaz grubu arızası.

Çözümü: Bu arıza durumunda servis öncesi ekranın altında bulunan reset düğmesine basarak birkaç resetleme Yapmalısınız . Resetleme işleminden sonra arızada düzelme olmazsa  teknik açıdan gaz valfinde veya  elektronik kartta sorun olabilir.Net teşhis ve müdahale için Servisimizden Destek isteyiniz.

Demirdöküm Atron F08 Arıza Kodu

Kalorifer gidiş sensöründe aşırı ısınma sorunu.

Çözümü:Kalorifer devresi su sıcaklığının 95°C üstüne çıkması sebebi ile yaşanan arıza durumudur. Bu durumda kombi altındaki tesisat vanaları ve dairenizde bulunan kalorifer vanaları mutlaka açık olmalıdır. En azından 3 kaloriferi mutlaka kullanılır durumda olmanız gerekir. Vanaları ona göre açmalı ve sonrasında resetleme işlemi uygulamalısınız.

Yaptığınız kontrol ve uygulamalardan sonra düzelme olmaz ise cihazı kapatarak bir süre kadar suyun soğumasını beklemelisiniz. Daha sonrasında kombiyi yeniden açın. Net teşhis ve müdahale için Servisimizden Destek isteyiniz.

Demirdöküm Atron F09 Arıza Kodu

Prosestatta kısa devre durumu.

Çözümü: Fan çalışmıyor ama buna karşın prosestat kontakları kapalı ise bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda sorun prosestat ile alakalı olabilir. Prosestat dışında elektronik kart da arızalı olabilir. Arızanın net teşhis edilmesi ve çözümlenmesi için mutlaka servis yardımı almalısınız. Net teşhis ve müdahale için Servisimizden Destek isteyiniz.

 

Demirdöküm Atron F10 Arıza Kodu

Tesisat su basıncı Arızası

 • Çözümü Demirdöküm Kalisto kombinin tesisat su basıncının düşük veya yüksek olduğunu belirten arıza kodudur.
 • Kombinin Su Basınç Göstergesine bakın su basıncının 1.5 olması gerekir Su basıncı 1.0 Altında ise Kombi bu Arızayı verir ve çalışmaz Bar Göstergesi  ön panelin sağındaki ki kapağın Altındadır.   

Demirdöküm Atron Kombiye Su basmak için  

Çözümü: Kombinin Alt boru bağlantılarının Olduğu yerde küçük Mavi bir düğme bulunmaktadır. klasik çeşme musluğu gibi düşünün Sola çevirdiğinizde Açılar Sağa çevirdiğinizde kapanır. Kombinizin su basıncı eksikse su doldurmanız gerekiyorsa, Su doldurma  musluğunu sola çevirin su sesini duyacaksınız bu arada basınç göstergesini kontrol etmeniz gerekir su basıncı 1.5 olana kadar suyu verin ve Su basıncı 1.5 olduğunda musluğu geri kapatın.

Demirdöküm Atron Fazla Su tahliye etme

Çözümü: Su basıncınız fazla ise Kalorifer tesisatınızın Tahliye- boşaltma musluğunu açın su seviyesi 1.5 olduğunda geri kapatın Tahliye musluğu yok sa petekten hava alma işlemi ile de su seviyesini düşürebilirsiniz. Bu işlemleri yaptınız. su basıncınız 1.5 olduğu halde Kombiniz çalışmıyorsa kombinin basınç göstergesi bozulmuş olabilir veya kombinin su basıncını okuyan parçasında arıza olabilir. Detaylı bilgi ve Teşhis için servisimizden destek alın.

Demirdöküm Atron F11 Arıza Kodu

Devirdaim Arızası.

Çözümü:Tesisat gidiş-dönüş suyu sıcaklığı arasındaki ısı farkı 40°C ise bu arıza yaşanır. Ekranda direk F11 arıza kodu yanıp söner. Bu durumda petek vanalarının ve tesisat vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız. Vanaların açık olmasına rağmen arıza devam ediyorsa Kalorifer dönüş filtresi tıkanmış olabilir, devir daim pompasında sorun olabilir. Bu arıznın Net teşhis ve müdahalesi için Servisimizden Destek isteyiniz.

Demirdöküm Atron F12 Arıza Kodu

Düşük voltaj Arızası.

 Çözümü: Şebeke gerilimi 165 Volt un  altına düştü ise bu sorun yaşanır. Bu arıza durumunda bir süre bekleyerek cihaza reset de dahil olmak üzere bir müdahalede bulunmamalısınız. Şalterini Kapatıp bir süre bekleyin Ve tekrar açın düzelme olmuyorsa kombi Otomatik resetleme işlemi yapacaktır.  Bekleme sonrasında sorunda düzelme olmaz ise; Bu arıznın Net teşhis ve müdahalesi için Servisimizden Destek isteyiniz.

Demirdöküm Atron F13 Arıza Kodu

Tesisat devresi sensörleri sıcaklık farkı.

Çözümü: Tesisat dönüş suyu sıcaklığı gidiş suyu sıcaklığından 7°C  fazla ise bu sorun yaşanır. Sensörler arası sıcaklık farkı olarak adlandırılır. Bu sorunda cihaza müdahalede bulunmadan arıza tespiti ve onarımı Bu arıznın Net teşhis ve müdahalesi için Servisimizden Destek isteyiniz.

Demirdöküm Atron Kombi lerde Arıza kodu vermeden Yaşanan arızlar ve çözümleri

Demirdöküm Atron kombi sıcak su geç geliyor ?

Bu durum genel olarak net bir arıza değildir sıcak suyun geç gelmesi veya bi sıcak bir soğuk gelmesi kombinin bulunduğu ortama tesisatın uzunluğuna ve şebeke suyunun tazyiğine göre değişmektedir.

Eğer kombiyle sıcak su aldığınız yerin mesafesi uzaksa sıcak su geç gelecektir Tesisatın uzunluğuna göre değişse de  kombide arıza yoksa sıcak suyun gelmesi ortalama 1 dakika sürmektedir.

Sıcak suyun geç gelmesi veya kesik kesik gelmesi bazen kullanıcı hataları bazende evinizdeki muslukların arızalı olmasından kaynaklanabilir.

Demirdöküm Atron kombi sıcak su kesik kesik geliyor ?

Örneğin sıcak suyu açtınız bir sıcak geliyor bir soğuk geliyor Öncelikle kombiler de depo yokdur ani ısıtıcı gibi musluğu açtığınızda kombi devreye girer yanma oluşur suyu ıstmaya başlar kombinin içinden geçerek ısınan su musluğa ulaşır

Demirdöküm Atron kombi sıcak su düzensiz geliyor ?

Kombinin Sıcak su derece ayar düğmesini en yüksek ayara aldınız örneğin 60 derece kombi 60 derece suyu ısıtıp musluğa gönderecektir. Sizin ihtiyacınız olan sıcaklığı siz musluktan ayarlamak isteyeceksiniz soğuk suyuda açıp istediğiniz dereceye getirmeye çalışacaksınız. bu durum tamamen yanlış bi kullanımdır.

Kombiden 60 derece istediniz kombi 60 derece suyu ısıttı ve gönderiyor musluktan soğuk suyuda açtığınız için kombinin 60 derece gönderdiği suyun hem tazyiği azalacak hemde derecesi artacak bu sefer 60 dereceye ayarladığınız su 65 – 70 dereceleri bulacak 70 dereceye geldiğinde kombi ayarlanan dereceden daha fazla ısındığı için kendini kapatacak ve sıcaklık derecesi düştüğünde tekrar açacak haliyle musluktan almak istediğiniz su bi ısınacak bir soğuyacak 1 bu sebeple sıcak suyu doğru kullanamayacaksınız.

Demirdöküm Atron Sıcak su Gelmiyor

Örnek 40 derece sıcak suya ihtiyacınız var kombiden 40 derece su isteyin sıcak su derecesi ayar düğmesini 40 dereceye alın musluktan kesintisiz 40 derece sıcak su alabilirsiniz. bu sayede hem fazla su kullanmamış olursunuz hemde sadece sıcak su musluğunu açarak istediğiniz sıcak suyu alırsınız. kombiden suyun sıcaklığını 40 dereceye ayarladınız musluğu kısık açarsanız sıcak suyun derecesi artacakır.

Musluğu çok açarsanız ve su tazyiğiniz fazlaysa kombi 40 derecenin altında sıcak su gönderir  musluğu orta derecede açtığınızda 40 kombiyi dereceye ayarladıysanız 40 derece suyu alacaksınız tabi bulunduğunuz bölgeye ve şebeke suyunuzun tazyiğine göre bu durum değişkenlik gösterecektir.deneme yanılma yöntemiyle musluğunuzu az veya çok açarak bu durumu çözeceksiniz.

İletişime geçmek için İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diğer hizmetlerimiz.

 

Aklınıza takılan her türlü sorun için bizi arayabilirsiniz size yanıt vermekten memnun oluruz.

Servise gelelim veya gelmeyelim her zaman sorunlarınızı dinler ve yanıtlarız.

 Şimdi Ara!