eca confeo plus kombi arıza kodları

    eca confeo plus kombi arıza kodları

Eca confeo plus arıza kodları

Eca confeo plus marka kombi lerimiz hermetik model kombidir. Kombilerde oluşabilecek arızalar bulunmaktadır.bu sayfamızda eca confeo plus kombi lerimizin verebileceği arızaları ve çözümlerini açıklıyoruz.Kullanıcı olarak siz değerli müşterilerimizin yapabileceği basit işlemlerle arızaları servis çağırmadan çözebilirsiniz. örneğin; cihazı resetleme veya kapatıp açma gibi vanaların açık mı kapalımı olduğunu kontrol etme gibi basit yöntemler.

Tabi birde resetleme ile veya açma kapama ile çözülmeyen parça değişimi, tamiri veya bakımı gereken durumlarda ise cihaza müdahale etmemenızi şiddetle tavsiye ederiz müdahale etmeniz durumunda kombide başka arızalar veya daha ağır ve kötü sonuçlar oluşabilir. servisimiz bu konuda uzman ekiplerimizle hizmetinizdedir. Doğru teşhis, doğru müdahale ve değişen parça ve işçilikte 1yıl garantili tamir ve bakım hizmeti sunmaktadır.

,ECA Confeo plus kombi de bazı arızalar arıza kodu göstermemektedir. Kombinizin Arızaya geçmemesi için senelik Kombi bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Eca Confeo plus kombi resetleme 

Eca Confeo Plus kombi resetleme işlemi kombiyi resetlemek için öncelikle kombinin arızaya geçmesi gerekir.

Arıza durumlarını Makalenin altında görebilirsiniz,

Örneğin kombinin açma kapama , on – off düğmesinin üstünde kırmızı ışık yanıyor ve ekranda da arızanın kod numarası yanıyor, bu durumda aşağıdaki arıza kodlarından arızayı bulup arızanın nededini ne ve çözümüne ulaşabilirsiniz.

Arıza kodunda Kombiye reset atmanız gerektiği Yazıyorsa ?  Kombinizin Açma kapama ON – OFF düğmesinin Hemen üzerinde R harfi İle işaretli olan düğme arıza durumunda kırmızı yanar Resetlemek İçin bir sefer dokunmanız yeterli olacaktır. Reset Düğmesine Bir Sefer Dokunduğunuzda Kombi Reset lenip Yani yeniden Başlayacaktır.

Kombinizde kırmızı ışık yanıyor .!

Örnek kombinizde kırmızı ışık yanıyor ekranda da.04 arıza kodu yanıyor bu durumda kombinizin reset düğmesine bir sefer dokunmanız yeterli olacaktır. Kombi reset alıp yeniden çalışmayı deneyecektir. Reset düğmesi kombinin açma kapama On – Off tuşunun üzerinde bulunan kırmızı ve mavi ışık yanan düğmedir. hemen üzerinde de R olarak işaretlenmiştir. Resetleme işlemini en fazla 3 sefer üst üste yapın eğer arıza düzelmiyorsa çok fazla reset yapmanız kombinizin beynine- ana kartına zarar verebilir.

Üç sefer resetleme işlemi yaptınız ve arıza düzelmiyorsa kombinin elektirik şalterini kapatın ve 15 dakika bekleyin şalteri tekrar açın eğer sonuç değişmiyorsa servisimizden destek isteyin.

Eca Confeo plus Comfort ışığı 

Eca Confeo plus kombide Comfort ışığının yanması bir arıza sebebi değildir Comfort ışığı kombi Comfort konumunda kullanıldığında yanık vaziyette kalır. Comfort konumu Kombinin içinde sıcak suyu devamlı olarak hazır bekletir ve siz musluktan sıcak suyu açtığınızda hızlı bir şekilde sıcak suyun size ulaşmasını sağlar bu konum büyük çaplı kombilerde işe yarar fakat 20 000 lik bir kombide pek işe yaramaz bu sebeple de kombinin ömrünü azaltır kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Comfort konumundan cihazı çıkartmak için sıcak su ısı ayar düğmesini en sona kadar çevirin (comfort yazısına) getirin ve tekrar ayarlamak istediğiniz sıcaklığa getirin ışığın söndüğünü göreceksiniz. Kombiyi comfort konumunda kullanmak için aynı işlemi tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Eca confeo plus kombi arıza kodları,

Aşağıda açıklamaları ve yönlendirmeleri ile beraber yazılmıştır. detaylı bilgi için sayfanın sağ alt kısmında bulunan Whatsapp butonu na tıklayarak direk servisimize ulaşabilir dilerseniz sayfanın sol alt kısmında bulunan arama butonundan direk servisimizi arayarak destek alabilirsiniz.

  Eca Confeo plus 01 Arızası

Aşırı sıcaklık kilitlenmesi arızası

Çözümü Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105° c’ nin üstüne çıktığı anlamına gelir Bu durumda, öncelikle kalorifer peteklerinin yanında bulunan muslukları-vanaların açık olduğundan emin olmalısınız. En az 3 kalorifer vanası  açık olmalıdır. Vanalar açıksa, kombiyi resetleyin. Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız, servisimizden destek isteyin. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, üç yollu vana konum değiştirmiyor olabilir. Tam teşhis için servisimizden destek isteyin.

       Eca Confeo plus 04 Arızası

3 sefer ateşleme denemesi sonrasında brülörde alev oluşmuyor. Arızası.

    Çözümü: bu durumda cihaz ateşleme yapmadığı için çalışmıyor, ve 04 arızası veriyor . Sorunun giderilmesi için cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Düzelmediyse gaz giriş vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları’ nın açık olması gerekmektedir. Tüm bu uygulamalardan sonra cihaz yine de ateşlemeyi yapmıyor ise ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında, gaz armatöründe veya elektronik kartta sorun olabilir. Servisimizden yardım, destek alınız.

        Eca Confeo plus 05 Arızası

Burülör de Alev kaybı olduğu anlamına gelen hata kodu.

       Çözümü:Cihaz çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor. Bu durumda kullanıcı olarak öncelikle cihazı birkaç kez reset lemelisiniz. Reset uygulaması işe yaramadı sorun devam ediyor ise Bu gibi durumlarda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilmektedir. Net teşhis ve çözüm için servisimizden destek alınız.

     Eca Confeo plus 11 Arızası

Yanlış alev sinyali.

      Çözümü Bu arıza gaz valfi nin kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılanıyor  Bu durumda önce cihazı resetlemeyi deneyin. Maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise  Gaz valfinde arıza olabilir, elektronik kartta sorun olabilir veya iyonizasyon elektrodunda arıza olabilir. Servisimizi arayın yardım ve destek alın

  Eca Confeo plus 12 Arızası

Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunu.

Çözümü Bu durumda kabloda kopukluk ya da bağlantının yerinden çıkmış olabilir. Ya da ilgili kabloların birbirine temas ettiği durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilir. Kalorifer devresi gidiş suyu sensörü de arızalı olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisimizden yardım, destek alın.

    Eca Confeo plus 14 Arızası

Sıcak su sensör arızasıdır.

 Çözümü Bu durumda sıcak su problemi yaşarsınız. Sıcak su sensörü arızalı olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre olduğunda veya borularda nemlenme olduğunda bu sorun yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalı, mutlaka servis yardımı almalısınız.

   Eca Confeo plus 20 Arızası

 Gaz valfi devresi arızası anlamına gelir. 

     Çözümü Bu durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken uygulama kombiyi  resetlemek dir. kombiyi resetlediğiniz halde  sorun devam ediyor ise cihaza müdahalede bulunmadan,  servisimizi arayın yardım ve destek alın. yanlış bir müdahale istemeyeceğimiz kötü sonuçlar doğurabilir.

     Eca Confeo plus 24 Arızası

Hava basınç anahtarı sorunu.

      Çözümü  Bu durumda fan arızası söz konusu olabilir. Bağlantının yerinden çıkma veya ilgili kabloların kopma olasılığı da olabilir. Ayrıca prosestat veya anakartta sorun da olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz.  resetleme işlemidir. cihazı resetleyin düzelmiyor ise Servisimizden yardım, destek alınız.

      Eca Confeo plus 32 Arızası

Düşük voltaj anlamına gelen arıza kodudur.

     Çözümü Bu durum şebeke voltajının 160 V un altında olduğunu gösterir. Olması gereken değer 220 Volt civarıdır. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzelmesini bekleyin. Bu sorun genelde soğuk geçen sonbahar ve kış aylarında karşımıza çıkar. Cihazda bir süre bekledikten sonra düzelme olmadı ise kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız. Muhtemelen düşük voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş veya yanmış olabilir. Servisimizden destek alınız. Sorunun yeniden tekrar etme olasılığı vardır. Bunun için de kombi voltaj regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz.

         Eca Confeo plus 40 Arızası

Düşük su basınç hatası

        Çözümü  Bu durumda kombinizin su basıncı 1.0 barın altına düşmüş tür. yapmanız gereken cihaza su basmaktır. kombinin altında turuncu renkte etikette doldurma vanası işaretlenmiştir. kombinizin ekranın üzerinde metal renkte bir tuş bulunur o tuşa basarak su basıncının kaçta olduğunu görebilirsiniz. yaklaşık 15 saniye sonra ekranda gördüğünüz basınç değerleri kaybolur ve dereceyi görürsünüz su basma işlemi sırasında 10 – 15 saniye de bir düğmeye tekrar basın

Eca Confeo Plus Su Basma

 

  1. Eca Confeo Plus Su Doldurma işlemi 

Su doldurma vanasını saat yönünün tersine açarak kombideki ekranda su basıncı 1.5 bar  olana kadar suyu duldurun 1.5 olduktan sonra su doldurma vanasını saat yönüne çevirerek doldurma işlemini sonlandırın. ekranda görünen 40 arızası kaybolacak ve kombiniz çalışmaya başlayacaktır. su doldurduğunuz halde ekranda su basıncını göremiyorsanız veya basınç yükselmiyor sa şebeke suyu tazyiği düşük olabilir veya doldurma musluğu arızalı olabilir bu gibi durumlarda servisimizden yardım ve destek alabilirsiniz.

Eca Confeo plus kombi sıcak su geç geliyor ?

Bu durum genel olarak net bir arıza değildir sıcak suyun geç gelmesi veya bi sıcak bir soğuk gelmesi kombinin bulunduğu ortama tesisatın uzunluğuna ve şebeke suyunun tazyiğine göre değişmektedir.

Eğer kombiyle sıcak su aldığınız yerin mesafesi uzaksa sıcak su geç gelecektir Tesisatın uzunluğuna göre değişse de  kombide arıza yoksa sıcak suyun gelmesi ortalama 1 dakika sürmektedir.

Sıcak suyun geç gelmesi veya kesik kesik gelmesi bazen kullanıcı hataları bazende evinizdeki muslukların arızalı olmasından kaynaklanabilir.

Eca Confeo plus kombi sıcak su kesik kesik geliyor ?

Örneğin sıcak suyu açtınız bir sıcak geliyor bir soğuk geliyor Öncelikle kombiler de depo yokdur ani ısıtıcı gibi musluğu açtığınızda kombi devreye girer yanma oluşur suyu ıstmaya başlar kombinin içinden geçerek ısınan su musluğa ulaşır

Eca Confeo plus kombi sıcak su düzensiz geliyor ?

Kombinin Sıcak su derece ayar düğmesini en yüksek ayara aldınız örneğin 60 derece kombi 60 derece suyu ısıtıp musluğa gönderecektir. Sizin ihtiyacınız olan sıcaklığı siz musluktan ayarlamak isteyeceksiniz soğuk suyuda açıp istediğiniz dereceye getirmeye çalışacaksınız. bu durum tamamen yanlış bi kullanımdır.

Kombiden 60 derece istediniz kombi 60 derece suyu ısıttı ve gönderiyor musluktan soğuk suyuda açtığınız için kombinin 60 derece gönderdiği suyun hem tazyiği azalacak hemde derecesi artacak bu sefer 60 dereceye ayarladığınız su 65 – 70 dereceleri bulacak 70 dereceye geldiğinde kombi ayarlanan dereceden daha fazla ısındığı için kendini kapatacak ve sıcaklık derecesi düştüğünde tekrar açacak haliyle musluktan almak istediğiniz su bi ısınacak bir soğuyacak 1 bu sebeple sıcak suyu doğru kullanamayacaksınız.

Eca Confeo plus Sıcak Su Arızası

Örnek 40 derece sıcak suya ihtiyacınız var kombiden 40 derece su isteyin sıcak su derecesi ayar düğmesini 40 dereceye alın musluktan kesintisiz 40 derece sıcak su alabilirsiniz. bu sayede hem fazla su kullanmamış olursunuz hemde sadece sıcak su musluğunu açarak istediğiniz sıcak suyu alırsınız. kombiden suyun sıcaklığını 40 dereceye ayarladınız musluğu kısık açarsanız sıcak suyun derecesi artacakır. musluğu çok açarsanız ve su tazyiğiniz fazlaysa kombi 40 derecenin altında sıcak su gönderir  musluğu orta derecede açtığınızda 40 kombiyi dereceye ayarladıysanız 40 derece suyu alacaksınız tabi bulunduğunuz bölgeye ve şebeke suyunuzun tazyiğine göre bu durum değişkenlik gösterecektir.deneme yanılma yöntemiyle musluğunuzu az veya çok açarak bu durumu çözeceksiniz.

İletişime geçmek için İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aklınıza takılan her sorun için bizi arayabilirsiniz size yanıt vermekten memnun oluruz.

Servise gelelim veya gelmeyelim her zaman sorunlarınızı dinler ve yanıtlarız.

Eca Confo plus Kombi ye Su Nasıl Doldurulur ?

Eca Confeo plus Kombi Diğital ekranlı kombi modelidir. Ön yüzünde Mekanik Su basınç Göstergesi yoktur. Diğital  Ekranından Takip edebilirsiniz. Diğital ekranın hemen üzerinde (alt resimde 5 numaralı düğme) gri paslanmaz bir düğmesi vardır. bu düğmeye bir sefer dokunduğunuz zaman su basıncının kaçta olduğunu  Gösterir. Dügmeye Bastığınızda ekran 15 saniye sonra kaybolur bu sebeple su kombiye basarken  15 saniyede bir ekranın üzerindeki tuşa basmanız gerekecektir.

Eca confo plus kombiye su nasıl basılır.

eca confeo plus kombi arıza kodları

ECA COFEO PLUS SU BASINCINI GÖREBİLMEK İÇİN 5 NUMARALI DÜĞMEYE BASINIZ..!

Kombiye Suyu basmanız gerekiyor su basmak için öncelikle kombinizin su basınç göstergesini kontrol edin. sonrasında kombinin Alt sol Arka iç kısmında bulunan su doldurma vanasını açın (turuncu renkli etiketle işaretli ) su suviyesini göstergeden takip edin göstergedeki değer diğital ekranlı kombiler için 1.5 mekanik göstergeli kombiler için 1 ile 2 bar ortası yani 1.5 bar olana kadar doldurun su basıncı 1.5 bar olunca musluğu hızlı bi şekilde kapatın.fazla su vermeniz durumunda  örneğin su doldurma vanasını kapatmadınız basınç 3 bara çıktı ve bu durumda kombinin içinde bulunan emniyet ventili fazla suyu dışarı atacaktır.

Suyu fazla verdiniz ve tahliye etmek istiyorsunuz !

Bu durumda birkaç seçenek vardır . 1 kalorifer tesisatınızın boşaltma musluğu vanası nı açarak su seviyesi 1.5 olana kadar tahliye edin ve su basıncı 1.5 olduğunda tahliye musluğunu  geri kapatın .

2.si Peteklerin hava alma yani hava prüjör tapasından tahliye edebilirsiniz.peteğin hava alma anahtarıyla vidayı sola çevirin Peteğin içinde hava yoksa su gelecektir altına Bir kap koyarak suyu tahliye edebilirsiniz.

Eca confeo plus modeli kombi leriniz için dilerseniz kombi servisi sayfamızı ziyaret edebilir kombi servis talebinde bulunabilirsiniz. 

Eca confeo plus modeli kombileriniz için kombi bakımı sayfamızı ziyaret edebilir kombi bakım talebinde bulunabilirsiniz.

Eca confeo plus marka kombileriniz için kombi bakım ve petek temizleme sayfamızı ziyaret edebilir kombi ve peteklerinizi temizletebilirsiniz.

Ana sayfaya dönmek için Tıklayın.!

Demirdöküm Kombi Arıza kodları için aşağıdaki kombi modellerini seçip tıklayın.

Demirdöküm Aden Arıza kodları.

Demirdöküm Atron Arıza kodları.

Demirdöküm Kalisto Arıza kodları.

  1. Hizmet verdiğimiz il ve ilçeler;

 

 

 Şimdi Ara!