Eca eurostar kombi Arıza Kodları

Eca eurostar Kombi Arıza Kodları

Bu sayfamızda eca eurostar kombi arıza kodları ve çözümlerini açıklayacağız.

Eca Eurostar kombi ler Eca nın en iyi kombilerinden biridir, Kombi tek eşanjörlü dür kombinin içindeki parçalar piyasanın en iyisi olduğundan Eurostar kombi kaliteli uzun ömürlü dür .

eca euorostar kombi arıza kodları

Eca eurostar arıza kodlaro

eca eurostar kombi arıza kodları

Eca Eurosatar Kombi Resetleme   Kombiyi resetlemek için öncelikle kombinin arızaya geçmesi gerekir !

Aşağıda Sıraladığımız Arıza kodlarından biri digital ekranda yanıp sönüyor olması gereklidir. aksi durumda reset tuşuna basmanız kombiyi resetlemeyecektir.

Örnek ekranda AC yazıları yanıp sönüyor ekranın solunda bulunan reset düğmesi kırmızı yanıp sönüyor bu durumda ekranın solunda bulunan reset düğmesine 5 saniye basmanız resetleme işlemi için yeterli olacaktır. Resetlediniz ve arıza düzelmiyorsa üç sefer üst üste reset yapın üç sefer üst üste reset yaptınız yine düzelmiyorsa Kombinin Elektirik şalterini kapatın – fişini pirizden çıkartın 15 dakika bekleyin  şalteri tekrar açın yine düzelmiyorsa ozman sizin yapacak birşeyiniz kalmamıştır servisimizden destek isteyin. Servisimiz size telefonla destek verecektir telefonlada çözülmüyorsa Servis talebi oluşturun ve servisimizden gelen teknisyenlerimiz arızayı çözüme ulaştırıp Kombinizi çalışır durumda size teslim edecektir.

eca eurostar AC arızası,

Dış Hava Sensörü ile Cihaz Elektroniği Arasında Elektrik Bağlantısının Olmaması arızası

 • Çözümü  dış hava sensör sorunu. Dış hava sensörü dışarı bağlanan ve kombiyi dış ortam sıcaklığına göre çalıştıran bir parçadır. Her kombide olmaz,  Kombinizde var ise arızalı olduğunu belirtir, Yoksa da elektrik bağlantılarında problem olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için servisimizden destek alınız.

Eca Eurostar AD Arızası   

Boyler Sensör Sorunu

 • Çözümü Bu durumda boyler sensöründe veya kablolarında kesinti ya da kısa devre sorunu yaşanıyor demektir. Ekranda bu hata kodu var ise cihaza müdahaleniz söz konusu olamaz cihazı resetlemek bile çözüm getirmez. Bu durumda yapılması gereken şey servisimizden yardım istemenizdir.

Eca Eurostar A3 Arızası:

 Davlumbazdaki Atık Gaz Sensöründe Kesinti arızası.

 • Çözümü  Böyle bir durumla karşılaştığınızda cihaza müdahale edemezsiniz. Atık gaz sensöründe sorun olduğunu belirten arıza durumudur. Net teşhis ve müdahale için mutlaka uzman servisimizden yardım ve destek almalısınız.

Eca Eurostar A4 Arızası  

Davlumbazda Atık Gazın Çıkma arızası, 

 • Çözümü Bu hata kodunda atık gaz çıkma sorunu yaşanıyor demektir. Atık gaz sisteminde çalışmakta olan birçok parça vardır. Net tespit ve çözüm için servisimizi aramanız gerekmektedir.
Eca Eurostar A7 Arızası :
Eca Eurostar A7 Arızası


Eca Eurostar A7 Arızası ve çözümü

 Kullanım Suyu Sensör arızası,

 • Çözümü Sıcak su sorunu yaşayacağınız bir arıza kodudur. Sıcak su sensöründe, sensör kablolarında sorun olabilir. Veya sensör borularında nemlenme olabilir. Mutlaka servisimizden  yardım alımalısınız,

Eca Eurostar  B1 Arızası  : 

Kod Anahtar Arızası 

 • Çözümü Bu durumda cihaza müdahale etmeden Servisimiz ile görüşmelisiniz. Kod anahtar bağlantılarında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için mutlaka servisimizi arayın.

Eca Eurostar C1 Arızası 

 • Çözümü Hermetik cihazın prosestat kontağını işletme sırasında açtığını belirten arıza kodudur. Bu durumda sorun prosestat, elektronik kart veya düşük bir ihtimal ile fanda olabilir. Servisimizden yardım almalısınız.

Eca Eurostar C4 Arızası :

  Prosestat Kontağı Açık Kalıyor arızası

 • Çözümü Eca kombide prosestat kontağı açık kaldığı sürece bu hata kodu ekranda belirir. Eurostar kombide parça değişimi gerekebilir. Sorun da prosestat fan motoru veya elektronik kart ile alakalı olabilir. Mutlaka servisimizden yardım almalısınız.

Eca Eurostar CC Arızası :

Dış Hava Sensöründe Kesinti arızası,

 • Çözümü Eca Eurostar kombide bu sorun yaşandığında dış hava sensörü olup olmadığına bakılmalıdır. Dış hava sensörü var ise kesinti sorunu vardır yani bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Dış hava sensörü yoksa da elektrik aksamında sorun olabilir. Net tespit ve çözüm için servismizi aramalısınız.

Eca Eurostar D1 Arızası :  

Geri Bildirim Arızası,

 • Çözümü Servis öncesi birkaç resetleme işlemi uygulamalısınız. Resetleme sonrasında eğer arıza durumunda düzelme olmuyor ise mutlaka uzman yardımı almalısınız.

Eca Eurostar E0 Arızası :  

Ana Kartta Dahili Sorunu, 

 • Çözümü Eurostar kombide beyin görevinde olan elektronik kartta dahili hata olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda elektronik kart sorunu yaşanıyor olabilir, Karta müdahale edileceği için de mutlaka servisimizi arayarak yardım ve destek almalısınız.

Eca Eurostar E2 Arızası: 

Kalorifer Gidiş Suyu Sensörü arızası ,

 • Çözümü  Eca kombinin kalorifer tesisatına bağlı gidiş suyu sensöründe kesinti ya da kısa devre problemi olduğunu belirten arıza  kodudur. Böyle bir durumda parça değişimi ya da bağlantı kontrolü gerekeceği için cihaza kullanıcı olarak müdahale etmemelisiniz.  eca eurostar kombiniz için servisimizi aramalısınız.

Eca Eurostar E9 Arızası:   

Aşırı Isınma arızası, 

 • Çözümü Cihazda aşırı ısınma durumunun meydana gelip aşırı ısı termostatı yani limit termostatın attığını belirten arıza kodudur. Bu arızada öncelikle su basıncına bakın . Basınç düşük ise sisteme yani kombiye su basın. Sonrasında petek vanalarını kontrol edin, kapalı ise açın. cihazı son kez resetleyin. Bu uygulama ve kontrollerden sonra yine de sorun düzelmez ve devam ederse  servisimizden yardım alın. Bu durumda; üç yollu vana konum değiştiriyor, çalışma sırasında ortada kalıyor, kalorifer filtresi tıkanmış, tesisat tıkanmış, pompa sıkışmış, ana eşanjör tıkanmış veya kireçlenmiş olabilir. Net tespiti yapacak olan uzman servisi ekibimizdir.
Eca Eurostar EA Arızası: 
Eca Eurostar EA Arızası

Eca Eurostar EA Arızası

 Ateşleme arızası, 

 • Çözümü  Bu arıza durumu ile karşılaştığınız an yapmanız gereken kontrol gaz kontrolüdür . Çünkü dairenizde gaz yoksa bu sorun yaşanabilir. Bu sebeple gaz vanalarına bakmalı ve kapalı olmadığından kesinlikle emin olmalısınız. dairenizde gaz var ve Eurostar model kombinize gaz geliyor ise bu durumda birkaç resetleme işlemi yapmalısınız Maksimum 3 resetleme işlemi yaptınız, dairenizde gaz var ve buna rağmen sorun devam ediyor ise servisimizi arayınız.

Eca Eurostar F7 Arızası: 

 iyanizasyon Sinyali Sorunu 

 • Çözümü Eurostar model kombide iyanizasyon sinyali olarak bilinen bu arıza durumunda önce cihazınıza  reset atmalısınız, 3 sefer resetleme yaptıktan sonra sonuç değişmez ise uzman yardımı almalısınız. İyanizasyon elektrodunda sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir veya elektronik kart ta sorun  olabilir. servisimizden destek alınız.

Eca Eurostar FA Arızası:

 Regülasyon Kapatmasından Sonra Iyonizasyon Akımının Devam Etmesi arızası 

 • Çözümü Bu durumda cihaza reset atmalısınız. Birkaç kez resetleme yapmanıza ramen  sorun düzelmez ve arıza devam eder ise iyonizasyon problemi yaşıyor olabilirsiniz. Gaz valfi kapanmadığında, iyonizasyon elektrodunda sorun olduğunda veya anakart arızası olduğunda bu problem yaşanabilir. Net teşhis ve müdahale için uzman servisimizden yardım almalısınız.

Diğer arıza ve sorunlarınız için servisimizden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgilendirme  ve hizmetlerimiz için diğer sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz

Eca eurostar kombi de bazı arızalar arıza kodu göstermemektedir. Kombinizin Arızaya geçmemesi için senelik Kombi bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Eca Eurostar Kombi servisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eca Eurostar Kombi bakımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eca Eurostar Petek temizleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eca Eurostar Kombi tamir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

 

 Şimdi Ara!